
Roularta Media Group (RMG) heeft een akkoord bereikt met Professional Media Group (PMG) rond de overname van de vakbladen Artsenkrant – Le Journal du Médecin, De Apotheker – Le Pharmacien en AK-Hospitals – JM-Hospitals.
Als marktleider in de magazinesegmenten News & Business en Women & Lifestyle zag Roularta binnen de eigen portfolio weinig groeimogelijkheden voor de drie titels omwille van hun specifieke karakter, namelijk vakbladen met een uitgesproken sectorale inslag. De titels worden overgenomen door PMG, een belangrijke Belgische vakbladuitgever die reeds 43 jaar actief is met 33 titels in negen sectoren.
PMG brengt kwalitatieve, betrouwbare vakinformatie die zich specifiek richt op sterk afgelijnde professionele doelgroepen. Als innovatief mediabedrijf is PMG de afgelopen decennia geëvolueerd van een traditionele printuitgever naar een multimediale mediagroep met een aanbod van newsletters, websites en video. De vakbladen Artsenkrant, De Apotheker en AK-Hospitals, alsook hun Franstalige tegenhangers, hebben hiermee een passend nieuw uitgevershuis gevonden.
PMG is actief met 33 titels in negen sectoren. Vandaag voegt PMG dus de medische- en farmasector aan toe aan hun brede portefeuille. Naast de B2B-media is PMG ook de maker van het B2C-mediamerk Dobbit dat mikt op bouwers en verbouwers.
Alle wijzigingen zullen doorgevoerd worden in de MediaSpecs Database. De concrete verhuis is gepland voor 1 april.