Bart Decoster leidt commercieel consolidatieproject voor Marokkaanse publieke omroepgroepen

FacebookLinkedIn

Bart Decoster, voormalig CEO van Ads & Data, werkt sinds begin februari in Marokko aan de voorbereiding van een grootschalig commercieel consolidatieproject voor de openbare omroepgroepen La Soread en SNRT. Zijn consultancy-opdracht is inmiddels verlengd tot de zomer van 2025.

Decoster heeft een rijke ervaring in de media- en communicatiewereld, met meer dan tien jaar meegebouwd te hebben aan Mediahuis en vier intense jaren bij de oprichting en uitbouw van Ads & Data. Over zijn nieuwe uitdaging zegt hij zelf: “Deze opdracht kwam snel, maar op het perfecte moment. Ik krijg de kans om mijn expertise maximaal in te zetten in een economisch groeiend land met lage schulden en een stabiele index. Marokko is een dynamische markt die openstaat voor internationale expertise.”

De opdracht van Decoster bestaat uit het opzetten van een toonaangevende regie die klaar is voor de digitale toekomst en de concurrentie met internationale platformen aankan. De consolidatie brengt een indrukwekkend media-aanbod samen:

  • 16 televisiezenders (waaronder 2M, Médi1TV, Aflam en Arryadia)
  • 17 radiozenders (inclusief de verschillende regionale zenders)
  • een breed digitaal portfolio (met onder andere SNRT Live, SNRT News, My2M, Medi1News en Forja)

Volgens Decoster is de samenwerking met het lokale management cruciaal om een succesvolle strategie te ontwikkelen. Hij benadrukt ook dat Belgische media-experts, en Brusselaars in het bijzonder, in Marokko hoog aangeschreven staan vanwege hun respectvolle samenwerking, sterke werkethiek en internationale mindset. De omzetten liggen ook in lijn met deze in België.

Na afloop van dit project blijft Decoster beschikbaar om met zijn expertise Belgische en internationale spelers te ondersteunen binnen de communicatiesector, zowel op lokaal als internationaal niveau. Contact via bart.decoster@3tien.be.